zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

EDUKACJA

Ósmoklasisto, wiesz już co dalej? Dziś rusza rekrutacja do szkół średnich

2024-05-13 9:45

W powiecie ostrzeszowskim właśnie startuje nabór do szkół ponadpodstawowych. I jest chwila na decyzję. Absolwenci klas ósmych do wyboru mają: I Liceum Ogólnokształcące oraz dwa zespoły szkół - ZS nr 1 i ZS nr 2. Rekrutacja podstawowa odbywa się w trybie elektronicznym - wystarczy się zalogować i wybrać swój wymarzony kierunek.

Najpierw rozeznanie, później wybór. W powiecie ostrzeszowskim dziś startuje rekrutacja do szkół średnich. Ta - jak co roku prowadzona jest w formie elektronicznej. Jeszcze do 20 maja uczniowie mogą zapoznać się z ofertą szkół średnich, by później - od 20 maja zalogować się na stronie nabor.pcss.pl i wybrać swoją wymarzoną placówkę. I tutaj mają na to czas do 14 czerwca.

Lista osób zakwalifikowanych i tych, którym nie udało się ,,załapać'' na dany kierunek opublikowana zostanie 11 lipca. Potem uczniowie będą mieć chwilę na złożenie dokumentów w formie papierowej - a finalnie, lista przyjętych i nieprzyjętych opublikowana zostanie 18 lipca.

rekrutacja

i

Autor: powiat ostrzeszowski

QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 15
Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń w odniesieniu do całego utworu „Quo vadis” (P - prawda, F - fałsz). 1. Neron i Petroniusz to postacie historyczne. 2. Prześladowanie chrześcijan to jeden z wątków historycznych w powieści Henryka Sienkiewicza.