bieg

i

Autor: pixabay.com

Co dalej z Crossem Ostrzeszowskim? Nie odbył się ani w poprzednim, ani w tym roku

2021-11-25 10:33

Czy to koniec Crossów Ostrzeszowskich? Impreza odbywała się nieprzerwanie od 60 lat. Nie zatrzymał jej nawet stan wojenny, ale udało się to pandemii Covid-19. Biegi nie odbyły się ani w poprzednim, ani w tym roku. Zrezygnował także główny organizator przełajów Włodzimierz Drogi. Lokalni działacze sportowi jednak nie składają broni. Cross ma odbyć się w przyszłym roku.

Czy impreza, z której Ostrzeszów słynie będzie kontynuowana? Chodzi o Cross Ostrzeszowski. Ten przez pandemie COVID-19 został zawieszony na dwa lata. Dodatkowo z jego realizacji wycofał się główny organizator przełajów prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie Włodzimierz Drogi, który - przypomnijmy - po 20 latach został zwolniony także z funkcji prezesa Zakładu Energetyki Ciepłej. Lokalni działacze sportowi jednak nie składają broni. Cross ma odbyć się w przyszłym roku. Do końca grudnia ma zostać opracowany regulamin imprezy. Cross jednak może wyglądać inaczej niż w latach poprzednich. 

Na spotkaniu w sprawie ostrzeszowskich crossów dyskutowano nad dalszą formułą imprezy, rozważano ograniczenie crossu do biegów przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz 2 biegów otwartych, i rozegranie ich na obszarze ośrodka sportu i rekreacji.

Informuje powiat ostrzeszowski.

Decyzją działaczy 56. Cross będzie poświęcony pamięci spikera sportowego Wojciecha Mamysa. Biegi mają odbyć się wiosną.

Sonda
Braliście udział w Crossach Ostrzeszowskich?
Rozbój we Wrocławiu. Policjanci poszukują mężczyzny na rowerze