bieg

i

Autor: pixabay.com

Co dalej z Crossem Ostrzeszowskim? Nie odbył się ani w poprzednim, ani w tym roku

2021-11-25 10:33

Czy to koniec Crossów Ostrzeszowskich? Impreza odbywała się nieprzerwanie od 60 lat. Nie zatrzymał jej nawet stan wojenny, ale udało się to pandemii Covid-19. Biegi nie odbyły się ani w poprzednim, ani w tym roku. Zrezygnował także główny organizator przełajów Włodzimierz Drogi. Lokalni działacze sportowi jednak nie składają broni. Cross ma odbyć się w przyszłym roku.

Czy impreza, z której Ostrzeszów słynie będzie kontynuowana? Chodzi o Cross Ostrzeszowski. Ten przez pandemie COVID-19 został zawieszony na dwa lata. Dodatkowo z jego realizacji wycofał się główny organizator przełajów prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie Włodzimierz Drogi, który - przypomnijmy - po 20 latach został zwolniony także z funkcji prezesa Zakładu Energetyki Ciepłej. Lokalni działacze sportowi jednak nie składają broni. Cross ma odbyć się w przyszłym roku. Do końca grudnia ma zostać opracowany regulamin imprezy. Cross jednak może wyglądać inaczej niż w latach poprzednich. 

Na spotkaniu w sprawie ostrzeszowskich crossów dyskutowano nad dalszą formułą imprezy, rozważano ograniczenie crossu do biegów przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz 2 biegów otwartych, i rozegranie ich na obszarze ośrodka sportu i rekreacji.

Informuje powiat ostrzeszowski.

Decyzją działaczy 56. Cross będzie poświęcony pamięci spikera sportowego Wojciecha Mamysa. Biegi mają odbyć się wiosną.

Sonda
Braliście udział w Crossach Ostrzeszowskich?
Rozbój we Wrocławiu. Policjanci poszukują mężczyzny na rowerze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE