zdjęcie poglądowe

i

Autor: FB Wielkopolska Policja

WAKACJE 2024

,,Bezpieczne Wakacje'' czas start! Policjanci będą ,,suszyć'' i kontrolować prędkość

2024-06-24 9:33

Będą suszyć i kontrolować prędkość. Na drogach w całej Polsce - także i w Ostrzeszowie - rozpoczyna się akcja BEZPIECZNE WAKACJE. Oznacza to więcej policyjnych patroli - bo gdy my, mamy wolne i wyjeżdżamy by złapać oddech, mundurowi wyruszają w teren, by zadbać o to, byśmy dotarli na miejsce bezpiecznie.

Więcej policyjnych patroli i częstsze kontrole trzeźwości kierowców. Policja w Ostrzeszowie rozpoczyna akcję BEZPIECZNE WAKACJE (na drogach).

Jak każdego roku działania policjantów z ruchu drogowego będą ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i wszystkich uczestników ruchu drogowego na naszych powiatowych drogach. W okresie wakacji będą wystawiane dodatkowe patrole - od piątku do niedzieli, ale także będzie więcej akcji tzw. ,,trzeźwy poranek''. I tutaj, apeluję o to, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu, czy wcześniejszej imprezie - mówi Tomasz Morawek z komendy policji w Ostrzeszowie.

Mundurowi apelują o rozsądek - tym bardziej, że na drogach zrobiło się gęsto, bo oprócz aut pojawiło się też sporo jednośladów.

Prowadzimy także działania ukierunkowane na motocyklistów, bo sezon motocyklowy trwa już od jakiegoś czasu i tych jednośladów na drogach pojawia się coraz więcej. Apelowałbym do wszystkich uczestników ruchu drogowego o taką wzajemną wyrozumiałość i życzliwość. Prosiłbym także motocyklistów o to, by sprawdzili, czy oświetlenie w ich motocyklach jest widoczne, bo czasami włączając światło do jazdy dziennej nie mamy świadomości, że z większej odległości może być ono po prostu niewidoczne bądź słabo widoczne - dodaje Tomasz Morawek.

A my życzymy Wam bezpiecznej podróży ;)

Quiz. Rockowe i metalowe hity o wakacjach. Pamiętasz, kto śpiewał te piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Permanent Vacation”?