skrzynka

i

Autor: Patryk Jędrowiak - Burmistrz MiG Ostrzeszów/Fb

Różowe skrzynki z artykułami higienicznymi pojawią się w ostrzeszowskich szkołach

2022-03-30 12:37

​Różowe skrzynki pojawią się w ostrzeszowskich szkołach. Miasto włączyło się w ogólnopolską kampanie, której celem jest zniesienie tabu na temat menstruacji wśród młodych dziewcząt. Mimo, że mamy XXI wiek to wykluczenie menstruacyjne cały czas istnieje. W skrzynkach są bezpłatne podpaski oraz tampony.

To naturalny proces biologiczny, ale temat dla niektórych dziewczynek jest naprawdę trudny. Z pomocą więc wychodzi miasto i gmina Ostrzeszów. Mimo, że mamy XXI wiek to miesiączka - bo właśnie o niej mowa - jest tematem tabu. Jak wynika z danych aż 21% uczennic jest zmuszona wyjść z lekcji z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. Pomóc mogą różowe skrzyneczki, które będą montowane w ostrzeszowskich szkołach podstawowych. Pierwsze takie pudełko pojawiło się już w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rojowie. Są w nim darmowe podpaski czy tampony. W kolejnych dniach skrzynki pojawią się już w pozostałych podstawówkach.

Zwierzęta z Ukrainy w krakowskim schronisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE