Zmiany w strefie płatnego parkowania

i

Autor: Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów

Zmiany w strefie płatnego parkowania

2022-05-13 10:30

Obowiązują już od kilku dni i zapewniają darmowe piętnaście minut postoju każdego dnia dla wszystkich mieszkańców miasta oraz całkowicie bezpłatny parking dla położnych i pielęgniarek.

W Strefie Płatnego Parkowania w Ostrzeszowie wprowadzono 15 minut darmowego postoju, raz dziennie dla kierowców. Warunkiem jest pobranie z parkomatu biletu „zerowego”. Darmowe 15 minut nie obowiązuje na Miejskich Buforowych Parkingach Płatnych.

Zmiany w strefie parkowania wynikają z decyzji Rady Miejskiej, która była podjęta dwie sesje temu. Wprowadzają możliwość wykupienia abonamentu dla wszystkich mieszkańców, czyli już nie tylko dla mieszkańców strefy lub posiadających działalność gospodarczą w strefie. On oczywiście jest na wyższym poziomie, jest minimalnie droższy. Jest jednak dostępny dla wszystkich - nie tylko dla mieszkańców Miasta i Gminy Ostrzeszów. Abonament dotyczy możliwości parkowania na placach parkingowych, czyli nie na ulicach i bezpośrednio przy sklepach. Akurat specyfika Ostrzeszowa jest taka, że blisko centrum mamy tych placów dość dużo, także tutaj nie powinno być żadnego problemu - mówi burmistrz miasta - Patryk Jędrowiak.

100 złotych za miesiąc, a 1000 złotych za cały rok - tyle kosztuje obecnie ogólnodostępny abonament na parking w strefie płatnego parkowania.

Dokument zawiera własny numer seryjny z numerem rejestracyjnym pojazdu, uprawniający do postoju na obszarze Miejskich Buforowych Parkingów Płatnych.

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE