śmieci

i

Autor: KPP Kępno

Wyrzucił śmieci przez okno, a wszystko widzieli policjanci - nastolatek słono za to zapłacił

2021-11-18 12:35

Choć kosz stał kilka metrów dalej, to nastolatek postanowił śmieci wyrzucić na parking. I słono za to zapłacił. W Łęce Opatowskiej pod Kępnem 17-latek z okna samochodu wyrzucił torbę po jedzeniu. Wszystkiemu przyglądali się policjanci, którzy ukarali nastolatka najwyższym możliwym mandatem za takie bezmyślne zachowanie.

Na parkingu szkoły podstawowej w Łęce Opatowskiej, jeden z pasażerów osobówki 17-letni mieszkaniec Opatowa wyrzucił z pojazdu śmieci. Była to torba po jedzeniu. Wszystko widzieli policjanci.

Jak się okazało 17 - letni mieszkaniec Opatowa, wyrzucił torbę pełną opakowań oraz butelek po artykułach spożywczych z jednej z restauracji szybkiej obsługi w Kępnie. (...). Takiego typu zachowanie powinno być piętnowane społecznie. Pamiętajmy sankcje w postaci krytyki kolegów, znajomych, przechodniów ma często większy walor wychowawczy niż mandat.

Informuje Komenda Policji w Kępnie.

Nastolatek, który ją wyrzucił śmieci przez okno dostał najwyższy możliwy mandat za takie nieodpowiedzialne zachowanie. Kara wynosi 500 zł. A wystarczyło na chwilę wysiąść i wrzucić śmieci do kosza, bo ten stał kilka metrów dalej.

Nikifor w Muzeum Etnograficznym. Dyrektor Muzeum oprowadza po niezwykłej wystawie