wolne miasto

i

Autor: Wolne Miasto

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wolne Miasto, czyli radosne obchody Święta Niepodległości w Ostrzeszowie

2023-11-13 13:50

To był weekend pełen radosnego świętowania. Za nami trzy dni atrakcji zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji Wolnego Miasta w Ostrzeszowie. Pogoda - jak i nastroje zdecydowanie dopisały. Plenerowe imprezy, gry i patriotyczny koncert - to tylko kilka atrakcji, które w tym roku przygotowano. Medialnie Wolne Miasto w Ostrzeszowie wspiera Radio Eska.

Harcerki i harcerze z ostrzeszowskiego obwodu ZHR - po raz kolejny spisali się na medal.

Za nami 12. edycja Wolnego Miasta w Ostrzeszowie. I jak zawsze - wszystko było na jak najwyższym poziomie. Organizacja, atrakcje, ale też sami uczestnicy - dopisali.

Radosne świętowanie rozpoczęło się już w piątek, kiedy to na scenie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury lokalni artyści zagrali koncert patriotyczny - BLISKO HISTORII. Wystąpili m.in. zespół Mini Joy oraz Chór Joyful Gospel.

Dzień później - w sobotę, 11 listopada - rozegrana została gra miejska, która każdego roku do Ostrzeszowa przyciąga prawdziwe tłumy. Nie inaczej było też i tym razem. 110 patroli wyruszyło w teren, by pomóc królowi Kazimierzowi Wielkiemu w udowodnieniu potęgi WSCHODZĄCEGO MOCARSTWA. Gra została rozegrana w trzech kategoriach - weterani, rekruci oraz harcerze.

Ostatniego dnia można było ,,zanurzyć się'' w zimnej wodzie i spróbować swoich sił na trasie.

Świętowanie przeniosło się nad zalew Blewązka w Kobylej Górze. Niedziela rozpoczęła się wspólnym morsowaniem pod biało - czerwoną, a zakończyła biegiem na orientację i marszem nordic walking ZMAGANIA OSTATNIEGO Z PIASTÓW.

Tego dnia niska temperatura zdecydowanie nikomu nie przeszkadzała.

Patronem medialnym Wolnego Miasta jest Radio Eska. 

QUIZ. Historia Polski w konwencji prawda/fałsz. 7/10 to wręcz obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Ostatnim królem z dynastii Piastów był Kazimierz Wielki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE