Biblioteka w Ostrzeszowie

i

Autor: JL

GRA TERENOWA

Wielkopolskie Questy w Ostrzeszowie. Jakie trasy przygotowano?

2024-06-24 10:24

Solo, w duecie albo większą ekipą. Wystarczy telefon, nieco orientacji w terenie i można ruszać w drogę - by zagrać w Wielkopolskie Questy. To gra terenowa, podczas której uczestnicy rozwiązują łamigłówki, a przy okazji mogą poznać swoją okolicę. W Ostrzeszowie są dwie takie trasy.

Szykujcie wygodne buty i wyskoczcie rozwiązać zagadkę. Wielkopolskie Questy w Ostrzeszowie. To gra terenowa, która przypomina trochę poszukiwanie skarbów. Wystarczy kilka wskazówek, które znajdziecie m.in. w specjalnej aplikacji Questy - Wyprawy Odkrywców, czy na stronie questy.org.pl. Doprowadzą was one do ukrytego skarbu ;)

W Ostrzeszowie mamy dwie takie trasy - łamigłówki.

Pierwszy quest nosi nazwę ,,Po Ostrzeszowie ze Stanisławem Czernikiem'', patronem naszej biblioteki. Trasa liczy 80 minut, więc jest to taki spacer dla każdego. Drugi quest z kolei to ,,Ostrzeszowskie obrazy Antoniego Serbeńskiego'', wybitnego malarza. Tutaj trasa jest nieco krótsza, bo liczy 60 minut. Zachęcamy wszystkich - i tych dużych, i tych małych - do poznawania okolicy śladami wybitnych postaci - mówi Anna Łuszczek z biblioteki w Ostrzeszowie.

Przed startem należy pobrać specjalną apkę (Questy - Wyprawy Odkrywców) - bo to tak naprawdę najłatwiejsza i najbardziej przejrzysta forma zabawy. Potem udajemy się na miejsce startu wskazane w opisie questu. Czytamy uważnie rymowane wskazówki i rozwiązujemy zagadki. Hasło ułożone z otrzymanych liter/cyfr pozwoli nam dotrzeć do skarbu – pamiątkowej pieczęci. 

questy.org.pl

i

Autor: questy.org.pl
questy.org.pl

i

Autor: questy.org.pl

Quiz. Przenieś się z nami do Doliny Muminków. Pamiętasz ten świat i ich przygody?

Pytanie 1 z 10
Jak wyglądała Buka?