renegade/sarex22

i

Autor: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Wielki Piknik Służb i ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22 już w maju!

2022-04-27 15:00

Odliczamy dni do Wielkiego Pikniku Służb - ten już 8 maja. Dwa dni po nim odbędą się specjalne ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22. Jedno jest pewne, w maju warto przyjechać do Kobylej Góry!

Wielki Piknik Służb - już 8 maja!

Będzie można zobaczyć pokazy ratownicze, pożarnicze i antyterrorystyczne. Swoje stoiska wystawi ponad 40 służb, instytucji i urzędów. W trakcie pikniku na niebie pojawią się wojskowe śmigłowce służby ratowniczej ASAR oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami. Piknik poprzedzi ćwiczenia RENEGADE/SAREX22.

11 maja służby z województwa wielkopolskiego i Dolnego Śląska będą miały okazję sprawdzić się w specjalnych ćwiczeniach.

Służby przećwiczą działania negocjacyjne, antyterrorystyczne, pościgowe ale także ratownicze i poszukiwawczo - ratownicze.

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie zdolności wszystkich służb do przeciwdziałania wszelkim sytuacjom i zdarzeniom kryzysowym.

RENEGADE/SAREX-22 są to ćwiczenia taktyczno - specjalne z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo - ratowniczych na obszarze lądowym i morskim. Epizod Numer 4 - Nocny Tropiciel RENEGADE/SAREX-22 będzie realizowany na terenie gminy Kobyla góra oraz gminy Syców. Wielki Piknik Służb jest to wydarzenie otwierające ogólnopolskie ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22. W trakcie pikniku będziemy mogli obejrzeć stoiska służb odpowiedzialnych za działania ratownicze, poszukiwawczo - ratownicze oraz stoisko Wojska Polskiego - mówią organizatorzy.

Podczas pikniku zobaczymy stoiska m.in. Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i wielu innych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE