kolizja

i

Autor: KPP Ostrzeszów

To nie był spokojny czas - policja w Ostrzeszowie podsumowuje ostatni tydzień wakacji

2020-08-31 15:04

W minionym tygodniu na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do aż 9 zdarzeń drogowych, kwalifikowanych jako kolizje lub wypadki drogowe. Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło 26 sierpnia w Olszynie. Nieznany dotąd sprawca uderzył w bok skutera, którym poruszali się 67-latek i 66-latka. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

26 sierpnia w Olszynie na drodze prowadzącej do Parzynowa doszło do wypadku. Policjanci wstępnie ustalili, że nieznany na chwilę obecną kierujący autem dostawczym, nie zachował bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego motoroweru, doprowadzając tym samym do zderzenia bocznego, a następnie wywrócenia się skutera. Motorowerem kierował 67-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, natomiast pasażerką była 66-letnia kobieta. Oboje wymagali hospitalizacji - informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Uczestnicy doznali obrażeń naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni 7. Policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, w tym także motorower, który zostanie poddany szczegółowym oględzinom przez biegłego z zakresu ruchu drogowego. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. 

W sprawie brane są pod uwagę także inne wersje wydarzeń, dlatego policjanci wydziału kryminalnego proszą o zgłaszanie się świadków lub osoby mające wiedzę w sprawie do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.