smieci

i

Autor: pixabay.com

To już pewne - ostrzeszowianie zapłacą więcej za śmieci

2021-11-25 12:01

Będzie podwyżka cen za odbiór i zagospodarowanie śmieci w Ostrzeszowie. Taką decyzję podjęli radni miejscy na dzisiejszej (25.11) sesji. Podwyżki dotyczą i firm i osób indywidualnych. Wszystko przez to, że drastycznie wzrosła ilość śmieci odbieranych od ostrzeszowskich gospodarstw. Dodatkowo dochodzi szalejąca inflacja czy wzrost kosztów energii.

To już pewne. Ostrzeszowianie zapłacą więcej za śmieci. Radni miejscy podczas dzisiejszego (25.11) posiedzenia rady miasta i gminy zdecydowali o podwyżce cen. Teraz za miesiąc zamiast 27 zł za osobę trzeba będzie zapłacić 32 zł. Stawki wzrosły też dla firm, np. stawka za 120l kubeł wyniesie 24zł. Podwyżki podyktowane są coraz większą ilością śmieci odbieraną od ostrzeszowskich gospodarstw. Szaleje inflacja i ogólna drożyzna i to wszystko przekłada się na ceny, mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Wiem i rozumiem, że nikt nie chce podwyżek. Nie chcielibyśmy płacić więcej natomiast przy obecnym poziomie inflacji, przy obecnej sytuacji gdzie wszystkie źródła energii rosną, no przekłada się to bezpośrednio na różne inne rzeczy. My jako mieszkańcy tych odpadów generujemy niestety coraz więcej i to w tym przypadku jest również kluczowa rzecz jeśli chodzi o obecną stawkę. 

Za odbiór śmieci zebranych selektywnie jedna osoba zapłaci 32 zł, natomiast w sposób nieselektywny 64 zł. Firmy natomiast zapłacą za:

  • kosz o pojemności 0,12 m³ - 24 zł
  • kosz o pojemności 0,24 m³ - 48 zł
  • kosz o pojemności 1,1 m³ - 220 zł
  • kosz o pojemności 7,0 m³ - 1400 zł

Jeżeli śmieci przez firmy nie będę segregowane te kwoty będą dwa razy wyższe.

Za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, 3 było przeciw.

Na cmentarzu w Łapach (woj. podlaskie) stanęły regały na używane znicze do ponownego wykorzystania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE