muzeum w Ostrzeszowie

i

Autor: JL

KULTURA

To będzie harcerska Noc w Muzeum. Co w programie?

2024-04-23 10:00

Jak zawsze - w maju - wszystkie instytucje kultury, galerie i muzea w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, w godzinach nocnych. I to całkowicie za darmo. To, w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Nie inaczej będzie i w Ostrzeszowie, gdzie już 17 maja odbędzie się ogniskobranie, czyli harcerska noc w muzeum.

Przed nami tegoroczna odsłona nocy w muzeum. Tym razem bawimy się w harcerskim klimacie.

W programie imprezy m.in. wspominki, ognisko i filmowo - harcerski maraton, którego współautorem może zostać każdy z nas. 

Chcemy zebrać harcerskie filmy. Zachęcam do tego, żeby nas tutaj wesprzeć i swoje archiwalne, harcerskie materiały do nas przynieść. To mogą być np. filmy historyczne, w których nasi harcerze brali udział, pamiątki z harcerskich obozów, czy nakręcone harcerskie konfrontacje teatralne, w których brało się udział. Będziemy puszczać z pewnością materiały o kabarecie HAK, bo to część naszej historii. Zapraszam do tego, by do nas dołączyć - mówi Magdalena Gałęcka, pracownica muzeum w Ostrzeszowie.

Filmy możecie przynosić bezpośrednio do ratusza - do 6 maja. Najlepiej na pendrive.

Tegoroczna noc w muzeum nie przypadkowo odbędzie się w klimacie harcerskim. To za sprawą przypadającego w tym roku 110 - lecia harcerstwa na Ziemi Ostrzeszowskiej.

plakat

i

Autor: Muzeum Regionalne im. Władysława Golusa w Ostrzeszowie

QUIZ. Przyjrzyj się dobrze. To, co zobaczysz zdradzi, czy jesteś lubiany i można Ci zaufać. Test obrazkowy

Pytanie 1 z 7
Co widzisz na tym obrazku?
Przyjrzyj się dokładnie. To, co ujrzysz wyjawi, czy masz wyjątkową osobowość. Tylko wybrańcy są w stanie dostrzec ten szczegół. Test obrazkowy