zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

DLA MŁODYCH

Szukasz pracy na wakacje? O tym powinieneś pamiętać!

2024-06-05 11:00

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To czas, kiedy wielu młodych ludzi może sobie zarobić albo - dorobić. I często w takim przypadku pada na gastronomię. By jednak rozpocząć pracę w knajpie, restauracji, smażalni, czy innym lokalu, musimy najpierw spełnić kilka warunków. I warto o tym pomyśleć już teraz, bo cała procedura może nam zająć kilka tygodni.

Marzy Wam się wakacyjny wyjazd, a przy okazji chcecie sobie dorobić? To pewnie skończy się w gastronomii, bo to najpopularniejsza branża - w szczególności dla osób młodych, które szukają czegoś dorywczo. By taką pracę - np. jako barman, czy kelner - dostać musicie mieć książeczkę sanepidowską.

Jak ją wyrobić? 

Chcąc wyrobić książeczkę do celów sanitarno - epidemiologicznych należy zakupić w aptece trzy wymazówki z podłożem transportowym i przy ich użyciu pobrać próbki kału z trzech kolejnych dni. Każdą z wymazówek należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz datą poboru próbki. Próbki przyjmowane są we wtorki od godziny 8:00 do 11:00 - mówi Klaudia Iwańska - Śmieja z ostrzeszowskiego sanepidu.

Na wyniki musimy poczekać od 3 do 4 tygodni. Potem już tylko wizyta u lekarza, i jeśli nie ma przeciwskazań, możemy rozpoczynać pracę.

Wakacje 2024 - jak powinieneś je spędzić? Rozwiąż quiz i sprawdź

Pytanie 1 z 10
Co najchętniej robisz w wolnym czasie?