basen ostrzeszów

i

Autor: JL

WAKACJE

Wodnych zabaw czas start! Wiemy już, kiedy rusza sezon na ostrzeszowskim kąpielisku!

2024-06-05 9:00

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy wodnych szaleństw. Już w drugiej połowie czerwca startuje ostrzeszowskie kąpielisko i otwarcie sezonu wakacyjnego. W tym roku impreza połączona będzie z obchodami Dni Ziemi Ostrzeszowskiej.

21 czerwca, tę datę wszyscy miłośnicy wodnych szaleństw powinni sobie dobrze zapamiętać. Bo to właśnie tego dnia w Ostrzeszowie startuje sezon na kąpiel pod gołym niebem. Oczywiście mówimy tutaj o otwartym basenie.

W tym roku czeka nas kilka nowości, choć będą też i atrakcje, które już dobrze znamy i z których chętnie korzystamy.

Jeżeli chodzi o atrakcje to w tym roku mamy taki plan, by otworzyć wodny tor przeszkód, który co prawda był już dostępny w ubiegłym roku, natomiast wtedy występował on tak jakby w jednej części. W tym roku plan jest taki, aby ustawić go w całości i by był on dostępny cały sezon. To jeżeli chodzi o nowości. Tych prac związanych z modernizacją obiektu dość sporo przeprowadziliśmy w zeszłym roku. To było m.in. wyburzenie starej przebieralni. Na pewno coś więcej będziemy chcieli robić, natomiast sam kompleks w ostatnim czasie zyskał na atrakcyjności. Powstało pole do minigolfa, jest boisko do siatkówki, badmintona, czy kosza - mówi Marcin Kasprzak, dyrektor ds. sportu i rekreacji.

By zdążyć przed otwarciem sezonu pierwsze prace na kąpielisku wystartowały już na początku kwietnia. 

Nasze prace techniczne rozpoczynają się już tak naprawdę wraz z początkiem kwietnia, ponieważ my musimy przygotować całą nieckę po okresie zimowym - musimy ją zdezynfekować, odświeżyć itd. oraz rozpocząć proces nalewania wody. Ten cały proces trwa nawet do miesiąca. Te najważniejsze, najgrubsze prace są już zakończone - dodaje Marcin Kasprzak.

Przez całe wakacje czynna też będzie kryta pływalnia. Tutaj nic się nie zmienia. A jeśli chodzi o te kąpiele pod gołym niebem, to - jeśli pogoda pozwoli - basen ma być otwarty do końca sierpnia.

Wakacyjny quiz o ulubionych kierunkach Polaków. Tylko ciekawy świata zdobędzie 15/15 punktów!

Pytanie 1 z 15
Która z greckich wysp jest największa?