Strażacy z Kępna dostali domek dla lalek - posłuży do prelekcji społecznych

i

Autor: ksz

Strażacy z Kępna dostali... domek dla lalek - nie służy jednak do zabawy, a edukacji

2021-11-10 11:14

Takiego domku z lalkami kępińskim strażakom pozazdrościłaby nie jedna dziewczynka. Ale ten konkretny nie służby do zabawy tylko edukacji. Komeda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie dostała "mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu". Wszystko by pokazać jakie zagrożenia czekają - w pozornie tylko - bezpiecznym miejscu, czyli we własnym domu.

Funkcjonariusze z Kępna otrzymali "mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu". To taki domek dla lalek, w którym pokazywane są różne: zwarcia, pożary, pożary sadz w kominie czy oleju w kuchni. Dodatkowo symulator wyposażony jest w czujniki tlenku węgla i dymu.

Jego funkcje sterowane są za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar. Dodatkowo wszystko to możemy widzieć na ekranie telewizora w jakości HD z kamer umieszczonych bezpośrednio w każdym pokoju symulatora.

Informuje PSP Kępno.

Strażacy z Kępna dostali... domek dla lalek - nie służy jednak do zabawy, a edukacji

Symulator posłuży podczas prelekcji społecznych. Kosztował 57 tys. zł a środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Gminy Perzów.

Park Iluminacji w Poznaniu. Zobaczcie Magiczny Las