SZPITAL

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia

OSTRZESZOWSKIE CENTRUM ZDROWIA

Spore zmiany w szpitalu. W planach remont za grube miliony

2024-02-09 13:11

Projekt robi wrażenie - ale czy wszystko się uda? Przekonamy się w najbliższych latach. Ostrzeszowski szpital ma przejść gruntowną rozbudowę. W planach jest budowa nowego trzypiętrowego budynku. W nim gabinety specjalistów, punkt pobrań laboratoryjnych, czy apteka. Prace podzielone będą na dwa etapy.

Wszystko rozpocznie się w tym roku i potrwa - do 2026. Ostrzeszowski szpital ma przejść gruntowną rozbudowę.

Projekt zakłada budowę trzykondygnacyjnej nowoczesnej przychodni specjalistycznej. Prace podzielone mają być na dwa etapy.

Będzie to budynek trzykondygnacyjny. Pierwszy etap będzie obejmował budowę przychodni na pierwszych dwóch poziomach. To nie będzie podpiwniczony budynek, to będzie wysoki parter. Te dwa pierwsze poziomy mają być takim elementem przychodnianym właśnie, włącznie z apteką, rehabilitacją, którą chcemy zdecydowanie tam również umieścić, dodatkowym jeszcze aparatem rentgenowskim, a przede wszystkim - z gabinetami specjalistycznymi. Na trzecim piętrze planowany jest drugi etap prac, który będzie polegał na budowie nowego oddziału internistycznego, w pełnym standardzie, do 40 łóżek - mówi starosta ostrzeszowski, Lech Janicki.

Pierwszy etap ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i - potrwać do roku 2025. Tutaj koszt prac to 4 mln złotych, z czego 80 tysięcy złotych to środki własne, a reszta - dofinansowanie zewnętrzne.

Drugi etap planowany jest na 2025 - 2026 rok. Tutaj znaczną część także stanowi dofinansowanie zewnętrzne. To 9 095 000 złotych, a powiat ma dołożyć 1 605 000 złotych.

zdjęcie

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia
zdjęcie

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia
zdjęcie

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia

Jaki kolor ma twoja osobowość? Przekonaj się!

Pytanie 1 z 45
Wady i zalety osobowości. Wybierz odpowiedź, która najlepiej do Ciebie pasuje.