zdjęcie

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie

BEZPIECZEŃSTWO

Mieszkańcy Kraszewic mogą spać spokojnie. Nowy posterunek policji już otwarty!

2024-02-09 10:08

Po kilku tygodniach zwłoki, w końcu jest. Posterunek policji w Kraszewicach. Służbę w nim pełnić będzie - docelowo - ośmiu funkcjonariuszy. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie. Jak zaznacza wójt Kraszewic - Konrad Kuświk, gmina wchodzi w nowy etap rozwoju, a bezpieczeństwo mieszkańców to kwestia priorytetowa.

Mieszkańcy Kraszewic mogą teraz spać spokojnie. W centrum miejscowości otworzono nowy posterunek policji.

Wczoraj odbyły się wszystkie oficjalne uroczystości, a już na dniach - służbę zaczną tam pełnić mundurowi. Docelowo ma ich być ośmiu, na razie będzie to jednak pięciu policjantów - jeden dzielnicowy, dwóch policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, jeden policjant pionu kryminalnego oraz kierownik posterunku.

Jak zaznacza wójt Kraszewic - Konrad Kuświk, bezpieczeństwo mieszkańców to dla nas priorytet.

Liczymy na znaczący wzrost bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kraszewice. Stąd też nasza wspólna inicjatywa, wraz z Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie, by na terenie gminy była stała obecność policjantów, by był punkt - miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli zgłaszać się ze swoimi problemami.

Posterunek policji znajduje się przy ulicy Wieluńskiej 57. Podlega bezpośrednio Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Posterunek będzie działać w godzinach od 7:00 do 22:00. Oprócz tego jest też domofon, który ma umożliwić mieszkańcom kontakt z dyżurnym - bez względu na porę.

Rozpoznasz czy to wyzwisko czy pochlebstwo? Rozwiąż nasz quiz

Pytanie 1 z 10
Gdy ktoś nazwie cię „melepetą” ma na celu: