policja

i

Autor: KPP Ostrzeszów

SPEED walczy z piratami drogowymi - 13 praw jazdy zabranych w ciągu ostatnich kilku dni

2020-05-28 10:17

13 zabranych praw jazdy w ciągu kilku dni - to bilans działań policyjnej grupy speed z Ostrzeszowa. Ta ma dużo pracy, bo niestety pomimo licznych apeli wciąż na drogach pojawią się kierowcy rażąco łamiący przepisy. W większości przypadków mandaty wystawiane są za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zdarza się także, że piraci drogowi z prawkiem żegnają się na 3 miesiące. I takich kierowców było w ciągu tylko ostatnich kilku dni 13.

W ostatni weekend w powiecie ostrzeszowskim grupa SPEED zatrzymała 6 kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Tym samym zostały zabrane im prawa jazdy.

W miniony weekend funkcjonariusze WRD działając na terenie miejscowości Kraszewice, zatrzymali do kontroli dwa pojazdy Opla Astrę oraz Skodę Octavię. Kierujący wyżej wymienionych pojazdów 27-letni i 47-letni mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Również w m. Palaty doszło do zatrzymania dwóch kierowców, którzy jadąc pojazdami Ford Focus oraz Opel Astra przekroczyli prędkość, jadąc kolejno 111 km/h i 116 km/h w terenie zabudowanym. Ostatnim przykładem zbyt szybkiej jazdy wykazał się 30-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który jadąc peugeotem, przekroczył prędkość o 55 km/h. Wszystkim wyżej wymienionym kierowcą zatrzymano prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zostali oni też ukarani wysokimi mandatami.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

W poniedziałek i we wtorek również nie było spokojnie. W ciągu tylko tych dwóch dni policja zatrzymała 7 praw jazdy. 

W poniedziałek (25.05.2020 r.) o godz. 17:15, w miejscowości Kobyla Góra, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 32-letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 65 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Tego samego dnia o godzinie 19:25 w miejscowości Szklarka Myślniewska zabrano prawo jazdy 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kępińskiego. Mężczyzna przekroczył prędkość, jadąc 94 km/h w terenie zabudowanym. Co więcej, po sprawdzeniu obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu (0,13 mg/l).

Również prowadzenia w stanie upojenia dotyczyła interwencja policjantów z KP Grabów nad Prosną. Funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu 52-letniego kierowcę peugeota, który uzyskał wynik 0,53 mg/l. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał, został usunięty z drogi na koszt właściciela.

Kolejne zatrzymanie prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości, miało miejsce w Ligocie gmina Kobyla Góra. Kierujący Citroenem Jumper 29-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Na tym niestety nie koniec, bo w miejscowości Palaty oraz Kraszewice trzej kierowcy z powiatu ostrzeszowskiego również złamali obowiązujące przepisy. Jeden z nich 35-letni mężczyzna jechał swoim BMW, aż o 85 km/h za szybko osiągając prędkość 135 km/h w terenie zabudowanym.

Czytamy dalej w komunikacie KPP Ostrzeszów.

Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy odpowiedzą przed sądem.