Ukraina

i

Autor: pixabay.com

Solidarni z Ukrainą - dziś w Ostrzeszowie wiec poparcia

2022-02-28 17:03

Wiec poparcia dla Ukrainy odbędzie się dziś o godzinie 18:00 przy Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie. Podczas niego organizatorzy poinformują m.in o punktach pomocy albo miejscach w naszym regionie, które mogą zakwaterować uchodźców. Organizatorzy proszą o zabranie niebiesko-żółtych flag.

Wiec odbędzie się dziś o godzinie 18:00 przy Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie. Podczas spotkania zostaną przekazane informacje dotyczące punktów pomocy czy zakwaterowań dla Ukraińców. Jeżeli ktoś chce pomóc np. pojechać na granicę albo przyjąć uchodźców to też uzyska więcej informacji od władz powiatu. Organizatorzy proszą o zabranie ukraińskich flag.

Przyjdźmy i dajmy wyraz wspólnej solidarności i otwartego serca dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Patrząc na obrazy docierające do nas z Ukrainy brakuje nam słów, okażmy wsparcie obywatelom Ukrainy (...). Zabierzcie ze sobą flagi. Zaproście również wszystkich znanych Wam, przebywających i mieszkających na terenie powiatu ostrzeszowskiego obywateli Ukrainy.

Zapraszają władze powiatu ostrzeszowskiego. 

Przyjdźmy w geście solidarności dla naszych sąsiadów z Ukrainy!

Matki z dziećmi czekają po dwa dni żeby przejść do Polski z Ukrainy