zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

DLA MIESZKAŃCÓW

Ślimakowy Raj dla maluchów (i nie tylko). W Doruchowie powstanie nowoczesny plac zabaw

2024-05-24 9:09

Z myślą o wszystkich mieszkańcach, szczególnie jednak tych najmłodszych. Przy szkole podstawowej w Doruchowie powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory gmina nie miała tak nowoczesnego i dobrze wyposażonego miejsca zabaw dla maluchów. Teraz ma się to zmienić.

Idzie nowe. W Doruchowie powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Nowy plac zabaw - Ślimakowy Raj - zastąpić ma stary, z którego korzystać mogły głównie maluchy, bo te starsze dzieci niekoniecznie miały tam co robić.

Do tej pory gmina takiego miejsca zabaw (nie tylko) dla maluchów - nowoczesnego i dobrze wyposażonego - nie miała.

Tak się składa, że do tej pory nasza gmina nie ma takiego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Ten niewielki, właściwie dla małych dzieci, który znajduje się obok szkoły podstawowej, w zasadzie nie wystarcza, bo większe dzieci nie mają gdzie spędzać tego czasu. Dlatego też zrodził się pomysł, by taki plac wybudować. Problemem dla naszej gminy jest brak gruntów w centrum miejscowości, których bylibyśmy właścicielem. Uznaliśmy, że ten plac koło szkoły, przy odpowiednim zagospodarowaniu terenu, jak najbardziej będzie się nadawał. Stąd też wybór takiej, a nie innej lokalizacji - mówi wójt gminy Doruchów, Urszula Kowalińska.

Przetarg na realizację tego zadania zostanie ogłoszony jeszcze przed wakacjami. 

Na rozbiórkę i budowę nowego miejsca zabaw samorząd pozyskał blisko 2 mln złotych dotacji z Polskiego Ładu.

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL