smok

i

Autor: pixabay.pl

ZDROWIE

Rzuć palenie razem z nami. Zachęca sanepid w Ostrzeszowie

2023-11-16 8:59

To niemodne, kosztowne i przede wszystkim - śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego nie czekaj i - zerwij z nałogiem już dziś. RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI - to ogólnopolska kampania profilaktyczna, do której dołącza także ostrzeszowski sanepid. I zachęca wszystkich palaczy do podjęcia - jedynej słusznej decyzji.

Dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. To z kolei doskonała okazja, by na zawsze pożegnać się z tym niebezpiecznym nałogiem.

Namawia do tego Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrzeszowie, i dołącza do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej - ,,Rzuć palenie razem z nami''. 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W Polsce ta akcja organizowana jest już od 1991 roku. Ideą tego dnia jest zachęcenie wszystkich palaczy do zerwania z nałogiem. Bez względu na wiek rzucenie palenia zawsze się opłaca. Dlatego też promujmy ten zdrowy styl życia, wolny od dymu tytoniowego - mówi Aleksandra Knychała z ostrzeszowskiego sanepidu. 

Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Jednak - nie jest to niemożliwe, a pozytywne skutki, jakie niesie za sobą zerwanie z nałogiem są naprawdę spore.

Przede wszystkim - to więcej energii i lepsza kondycja - zarówno psychiczna, jak i fizyczna. To jednak nie koniec. Po zerwaniu z nałogiem znacznie poprawia się stan skóry i paznokci, czy ogólny wygląd, a potrawy - nabierają smaku i zapachu. Nie wspominając już o korzyściach finansowych - bo w portfelu ,,zostanie'' trochę więcej. 

Chcecie zrobić pierwszy krok? Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: tel. 801 108 108.

Nie czekaj - zadbaj o zdrowie już dziś.

Kto ma na palcu takie cudo?

Pytanie 1 z 8
Na czyim palcu jest ten pierścionek?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE