protest

i

Autor: pixabay.com

Rolnicy zablokują DK11 między Kępnem, a Ostrzeszowem - mówią "stop drożyźnie"

2022-02-07 12:43

​Agrounia będzie blokowała drogi w naszym regionie. Rolnicy mówią "stop drożyźnie" i ponownie wyjadą ciągnikami, by protestować. Akcje zaplanowane są 9 lutego na drodze krajowej numer 11 pod Kępnem, konkretnie przy wjeździe na s11 i na trasie Kalisz - Ostrów w Ociążu.

Protest pod Kępnem startuje 9 lutego o godzinie 9:00. Rolnicy planują zablokować rondo przy wjeździe na s11 i s8. Wszystko ma potrwać do godziny 17:00. Policja z Kępna prosi kierowców o ostrożność i wyznaczyła objazdy: 

  • Od strony Katowic w kierunku Poznania zjazd z drogi ekspresowej S11 na wysokości m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), następnie przez m. Kępno w kierunku m. Doruchów, drogą wojewódzką W450 w kierunku m. Grabów nad Prosną oraz drogą wojewódzką W447 w kierunku m. Antonin.
  • Od strony Poznania w kierunku Katowic zjazd z drogi krajowej DK11 w m. Ostrzeszów w drogę wojewódzką W449 w kierunku m. Syców, a następnie drogą ekspresową S8 w kierunku m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), skrzyżowanie z drogą ekspresową S11 bądź drogą wojewódzką W482 w kierunku m. Kępno
protest

i

Autor: KPP Kępno
protest

i

Autor: KPP Kępno

Utrudnień trzeba spodziewać się też na trasie Kalisz - Ostrów. Protest rusza w Ociążu o godzinie 10:00. Rolnicy planują przejazd traktorami do Ostrowa i z powrotem. 

Agrounia sprzeciwia się ogromnej podwyżce kosztów produkcji. Chodzi między innymi o ceny nawozów. Ponadto rolnicy nie zgadzają się z zasadami jakie narzucają markety. Ceny produktów są wyższe, a do kieszeni rolników nie trafiają większe pieniądze.

Plantacja konopi w Alwerni zlikwidowana. Kilkaset krzewów w rękach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE