sala

i

Autor: Elżbieta Kędzia/Konrad Kuświk, Fb

Remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszewicach zakończony

2020-05-22 11:28

To dla lokalnej społeczności znacząca inwestycja - i właśnie ją zakończono. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszewicach został zmodernizowany. Remont trwał dwa miesiące. Zmienił się zarówno teren wokół OSP jak i wnętrza budynku. Zadanie wykonane zostało za prawie 400 tys. zł, część z tych środków pochodzi z funduszy unijnych.

Przed budynkiem OSP wykonano nowy podjazd z kostki brukowej, ogrodzenie, zamontowano panel fotowoltaiczny, a także ustawiono drewniane meble ogrodowe, które służyć będą podczas różnych imprez. W środku budynku również sporo się zmieniło. 

Wewnątrz przeprowadzono remont toalet damskiej i męskiej, wyremontowano małą salkę na potrzeby szkoleń i konferencji, poprzez jej doposażenie w profesjonalny sprzęt nagłaśniający, oraz multimedialny jak laptop, projektor, ekran, mikrofony. Dla poprawy komfortu korzystających z tej sali wyposażono ją w klimatyzację. Jednak główna część remontu została przeprowadzona w dwóch pomieszczeniach stanowiących zaplecze tj. zmywalni oraz pomieszczenia do przygotowywania posiłków. Sale te poprzez nowe płytki na podłogach i ścianach zyskały nowy wygląd. Ponadto oba pomieszczenia zostały wyposażone w nowe blaty, komory, umywalki, a też w nowoczesną kuchnię gazową, tak przydatną zmywarkę i piekarnik. 

Mówi Konrad Kuświk, wójt gminy Kraszewice.

Wartość prac wyniosła 396.893,94 zł. Inwestycja jest dofinansowana z programu PROW na lata 2014-2020 przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu ze środków UE.