AUTKO

i

Autor: pixabay.pl

BEZPIECZEŃSTWO

Przed podróżą - zajrzyj pod maskę. Przypomina straż miejska

2023-11-13 12:08

To małe i zwinne zwierzę może okazać się w rzeczywistości bardzo niebezpieczne. Chodzi o kuny, które w okresie jesienno - zimowym bardzo często szukają ciepłego schronienia - i znajdują je - pod maską naszego samochodu.

Przed wyruszeniem w trasę - zajrzyj pod maskę swojego samochodu, przypomina Straż Miejska w Ostrzeszowie. Bo gdy temperatura na zewnątrz znacząco spada - może się tam schować niechciany gość. I narobić nam niezłych szkód.

Kuny są zwierzętami, które wszędzie wejdą. Jest spory problem z ich późniejszym usunięciem, bo kuny są zwierzętami, które są pod ochroną, nie wolno ich zabijać, ewentualnie - można spróbować je złapać i wywieźć daleko, ale to nie jest łatwe. Kuna jest zwierzęciem agresywnym, które potrafi wedrzeć się do samochodu i narobić wielu szkód, które nie zawsze wychodzą od razu. Czasami jest tak, że przejedziemy nawet kilkaset kilometrów i auto dopiero wtedy nam stanie i się okaże, że np. mamy poprzegryzane kable - mówi komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie, Sławomir Grzegorowski. 

By zabezpieczyć się przed takim niechcianym gościem można np. pod maską samochodu umieścić plasterek cytryny albo kostkę WC. To zapachy, które skutecznie odstraszą kuny. Gdy już jednak ten mały szkodnik się pojawi - najlepiej zadzwonić po straż miejską. Numer alarmowy to 986.

QUIZ: Co Wiesz o Polsce? Prawdziwy patriota zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi pierwszy Hymn Polski?