ulica św. Mikołaja

i

Autor: JL

DROGI

Przebudowa ulicy św. Mikołaja zmierza ku końcowi. Co się zmieni?

2024-06-24 15:40

Remont ulicy św. Mikołaja w Ostrzeszowie jest już na finiszu. Prace potrwają maksymalnie do 5 lipca. Nowy asfalt i chodniki to ta najbardziej widoczna część inwestycji, która niesie za sobą pewne zmiany.

To już jest koniec - czy raczej prawie koniec, bo to już ostatnie szlify na ulicy św. Mikołaja w Ostrzeszowie. Drogowcy w tym miejscu mają działać max. do 5 lipca. Co się zmieni?

Jest nowa jezdnia, po lewej stronie wykonano chodnik z kostki brukowej betonowej, po prawej stronie z kolei będzie chodnik z masy bitumicznej, z dopuszczonym ruchem rowerowym. Jeśli chodzi o zmianę organizacji ruchu to właśnie, na chodniku po prawej stronie będzie dopuszczony ruch rowerowy, zostanie też wykonane wyniesione skrzyżowanie oraz wyniesione przejście dla pieszych (przy ulicy Słonecznej) i będzie też. Zmianą jest też nowe oznakowanie, tzw. aktywne, czyli znak informujący o przejściu dla pieszych ma światła pulsacyjne - mówi Daniel Wieczorek, naczelnik Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju.

Na przebudowę ul. św. Mikołaja miasto pozyskało ponad 1,4 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Na finiszu są też już prace na ulicy Władysława Jagiełły. Kolejna drogowa inwestycja to z kolei modernizacja ulic Okrzei, Towarowej i Leśnej. 

QUIZ: Taco Hemingway vs Juliusz Słowacki. Czyje to wersy?

Pytanie 1 z 10
"Światło Księżyca policzkuje żyrandol" - Czyje to słowa?