dps

i

Autor: Powiat Ostrzeszowski

Profilaktyczna kwarantanna w DPS-ie w Kobylej Górze - jak czują się personel i podopieczni?

2020-04-22 10:45

Dzisiaj mija szósty dzień profilaktycznej kwarantanny w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. 17 kwietnia 28 pracowników DPS-u zamknęło się ze 156 podopiecznymi, by zupełnie odizolować ich od kontaktów z zewnątrz i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak mówi personel: wszystko u nich w porządku.

W kobylogórskim Domu Pomocy Społecznej obowiązuje bezwzględny wymóg noszenia maseczek, przyłbic i rękawiczek przez pierwszy tydzień zamknięcia, ponieważ mimo zabiegów samorządu powiatowego, dom nie otrzymał testów na obecność koronawirusa, by profilaktycznie przebadać załogę przed zamknięciem.

Mieszkańcy nie mają żadnego kontaktu z administracją, budynek biurowy jest codziennie zamykany o godzinie 10:00 i wówczas, do obiadu, mieszkańcy mogą korzystać ze świeżego powietrza. Także po południu – po godzinie 15:00, gdy pracownicy administracji udają się do domów, podopieczni DPS mogą przebywać na dworze. Również pracownicy kuchni i pralni nie mają żadnego kontaktu z domownikami.

Czytamy na stronie internetowej powiatu ostrzeszowskiego.

U nas wszystko jest w porządku, wszyscy są zdrowi i w dobrych nastrojach.

Mówi dyrektor DPS Małgorzata Dłubak.

Decyzja o podjęciu profilaktycznej kwarantanny w kobylogórskim DPS-ie była podjęta przez pracowników dobrowolnie. Zamknięte są pielęgniarki, pokojowe, kierowniczki zespołów terapeutyczno-opiekuńczych oraz pracownicy obsługi technicznej.