rodzina

i

Autor: pixabay.com

Prawie 300 uchodźców z Ukrainy jest już w powiecie ostrzeszowskim

2022-03-10 12:01

Prawie 300 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy znalazło schronienie w powiecie ostrzeszowskim. To głównie kobiety z dziećmi. Przyjęli je mieszkańcy pod swoje dachy. Powiat ostrzeszowski w razie potrzeby jest także gotowy na przyjęcie większej liczby Ukraińców i wyznaczył miejsca tak zwanych "noclegów zbiorowych".

W powiecie ostrzeszowskim jest już prawie 300 uchodźców z Ukrainy. Przyjęli ich pod swoje dachy ostrzeszowianie. To głównie kobiety z dziećmi, które uciekły przed wojną. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie przypomina mieszkańcom, że jeżeli przyjęli Ukraińców to po różne rzeczy mogą zgłaszać się do ośrodka. Cały czas trwa zbiórka m.in środków higienicznych, pościeli czy artykułów szkolnych. Magazyn znajduje się w byłej szkole rolniczej.

Obywatele Ukrainy mogą na miejscu skompletować ubrania, zaopatrzyć się w żywność i sprzęt AGD. Tam też przyjmowane są wszelkie dary na rzecz uchodźców i ofiar. Dyżury na sali gimnastycznej odbywają się w godzinach od 13:00 do 18:00. W godzinach od 9:00 do 13:00 PCPR pełni dyżur telefoniczny pod nr 62 732 07 50 i obsługuje osoby w pilnej potrzebie.

Informuje powiat ostrzeszowski.

Ostrzeszowianie muszą też pamiętać, że uchodźców należy zarejestrować w urzędach. Jeśli jesteście z Ostrzeszowa to zapisy przyjmuje ostrzeszowski magistrat w pokoju 103. Można kontaktować się także telefonicznie.

Dodatkowo powiat ostrzeszowski gotowy jest na przyjęcie większej liczby uchodźców do tak zwanych "baz noclegowych". Jeśli zajdzie taka potrzeba to gospodarze powiatu wraz z samorządami gminnymi wyznaczyli miejsca noclegów zbiorowych dla Ukraińców uciekających przed wojną. Takich punktów w powiecie są 4. To ośrodki w Przedborowie i Bierzowie, jeden z hoteli w Kobylej Górze oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie. Dotychczas wojewoda wielkopolski, które koordynuje to zadanie umowę podpisał jedynie z przedborowską placówką. 

Noc na dworcu głównym w Krakowie. Uchodźcy z Ukrainy