chodnik

i

Autor: Powiat ostrzeszowski

​Prace wystartowały - drogowcy rozpoczęli modernizację ulicy Łąkowej w Ostrzeszowie

2022-03-14 12:29

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Łąkowej w Ostrzeszowie. Na razie drogowy budują chodnik, potem - o ile pozwoli pogoda - przeniosą się na jezdnie i rozpoczną jej frezowanie i układanie nowej nawierzchni. To będzie wiązało się z dużymi utrudnieniami dla kierowców, ale po remoncie znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tej części miasta.

To inwestycja na którą czekało wielu ostrzeszowian. Rozpoczęły się prace na ulicy Łąkowej w Ostrzeszowie. To ważna arteria miasta. Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu na ulicy Sportowej, Łąkowa jest mocno obciążona. Tu dziennie przejeżdżają tysiące samochodów. Czasami jest niebezpiecznie, a nie powinno, bo to właśnie przy tej ulicy jest szkoła, żłobek czy targowisko miejskie. Dlatego przebudowa jest tak ważna. Drogowcy na razie budują chodnik, potem - o ile pogoda pozwoli - rozpoczną pracę na jezdni. 

Prace rozpoczęto od budowy chodników, w drugiej kolejności, przy dobrej pogodzie nastąpi frezowanie nawierzchni pod przejścia dla pieszych, następnie zostanie wykonane wyniesienie przejść z masy bitumicznej, a potem oznakowanie pionowe i na końcu - po odparowaniu masy - oznakowanie poziome. W ramach poprawy bezpieczeństwa oprócz wyniesienia przejść dla pieszych, planuje się ich doświetlenie oraz montaż znaków aktywnych.

Informuje powiat ostrzeszowski.

Drogowcy czas na wykonanie robót mają do końca czerwca tego roku.

Sonda
Czy braliście kiedykolwiek udział w obywatelskim zatrzymaniu?
Koncert dla Ukrainy na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej