blok komunalny

i

Autor: Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów

Powstanie kolejny blok komunalny w Ostrzeszowie?

2022-05-12 8:00

Na razie nie wiadomo kiedy powstanie, ale apetyt jest. Ostrzeszów chce wybudować blok komunalny na 64 mieszkania. Przyszli lokatorzy mieszkania będą mogli wykupić po 30 latach. W tym czasie - w czynszu - będą mieszkanie częściowo już spłacać.

Ostrzeszów chce wybudować blok komunalny. Dlatego przystąpił - wraz z 19 innymi gminami - do spółki z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Bo to szansa na dofinansowanie inwestycji. Blok na 64 mieszkania miałby powstać już w przyszłym roku, przy ulicy Jana Pawła II.

Te mieszkania komunalne będą tak naprawdę dla osób, które zarabiają na co dzień, mają stabilne zarobki. Jednak nie są one na tyle wysokie, by otrzymać zdolność kredytową, aby to własne M zakupić. Poręczenie bierze na siebie Krajowy Zasób Nieruchomości, a mieszkańcy na bieżąco, w formie spłaty czynszu, regulują ten kredyt bankowy mówi burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów - Patryk Jędrowiak.

Gmina liczy, że w ramach nowych rządowych pomysłów na wsparcie mieszkalnictwa dostanie miliony na budowę bloku. Co ciekawe, mieszkania w takim systemie od lat buduje Ostrów Wielkopolskim. Bloki stawia Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i to on zaciąga na budowę kredyt, a lokatorzy spłacają go w czynszu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE