jadłodzielnia

i

Autor: Patryk Jędrowiak/Fb Październik 2019 r.

Powstanie JADŁODZIELNI w Ostrzeszowie blokuje koronawirus. Poszukiwany jest nowy wykonawca zadania

2020-05-25 10:19

W październiku ubiegłego roku radny powiatu ostrzeszowskiego Adam Grzyb zaproponował utworzenie w Ostrzeszowie jadłodzielni, czyli punktu w którym można zostawić nadwyżkę jedzenia lub po prostu podzielić się nim. Obiekt miał stanąć na terenie parafii pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie. Miejsce zostało przygotowane, ale wykonawca nie może kontynuować prac. Wszystko przez pandemie koronawirusa.

Radny Adam Grzyb wielokrotnie zwracał uwagę na problem marnowania żywności. Zaproponował więc utworzenie miejsca, w którym będzie można je zostawić. Na produkty szybko psujące się miała zostać postawiona lodówka, a szafy miały służyć przechowywaniu kasz, ryżów czy makaronów. 

O tym na jakim etapie jest tworzenie jadłodzielni zapytał podczas majowej sesji rady miejskiej Ostrzeszowa radny Antoni Marchiński. To zadanie realizowane jest przez powiat, dlatego burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak wystosował o starosty Lecha Janickiego pismo z zapytaniem o zakres prac. W odpowiedzi na interpelacje czytamy:

Obecnie zostało posadowione miejsce do posadowienia jadłodzielni (wylewka). Niestety firma, której zlecono wykonanie obiektu w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa nie jest w stanie wywiązać się z przyjętego zamówienia i poszukiwany jest inny wykonawca konstrukcji. 

Jałodzielnia zostanie sfinansowana ze środków budżetu powiatu, a za pieniądze zebrane wśród radnych zostanie zakupiona lodówka.