kuśmider

i

Autor: BŹ

samorząd

Powiat wyróżnił zmarłego lekarza

2023-09-26 6:14

Edmund Kuśmider ZASŁUŻONY DLA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO.​ Zmarły rok temu znany i ceniony lekarz został uhonorowany przez władze. Tytuł w imieniu zmarłego męża odebrała żona. Kuśmider to szósta osoba z takim wyróżnieniem -powiedział starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Edmund Kuśmider, znany i ceniony lekarz - pośmiertnie odznaczony tytułem Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego. To na wniosek wójta gminy Doruchów, gdzie przez większą część życia medyk praktykował.

To był "nasz Mundek" - mówi wójt Doruchowa Urszula Kowalińska. - Każdy chyba znał doktora. To był znakomity lekarz, taki, który zawsze stawiał trafną diagnozę, miał tez czas dla pacjenta. Niezwykły człowiek. Nie ma go już z nami rok, ale wciąż się go wspomina. Dlatego zależało nam, by go uhonorować. I radni powiatowi zgodzili się. Bo to był lekarz, który zasługuje na najdłuższą naszą pamięć.

To szósty tytuł nadany osobom, które były dla środowiska wyjątkowe - dodaje starosta ostrzeszowski - Lech Janicki.

To są IKONY, ludzie, którzy wiele dla naszej ziemi zrobili - mówi starosta. - Na szczęściu wyróżnionych, co drugi to lekarz. To zwraca uwagę na to, jak ważni są dla nas medycy, ile robią dla naszego środowiska. Znałem doktora Kuśmidera, to był naprawdę wyjątkowy człowiek.

W sierpniu tego roku w Doruchowie na budynku przychodni lekarskiej - w pierwszą rocznicę śmierci - odsłonięto tablicę poświęconą Edmundowi Kuśmiederowi. Lekarz zmarł w wieku 71 lat.

Quiz. Co wiesz o Polsce? Dwa błędy to już powód do wstydu

Pytanie 1 z 10
Które województwo jest najmniejsze?