kolędy

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Politykę na chwilę odłożyli na bok - starosta ostrzeszowski i burmistrz Ostrzeszowa śpiewają kolędy

2021-12-22 12:38

Na co dzień zajmują się polityką, ale w święta zamienili się w... kolędników. Z tej strony ostrzeszowianie na pewno jeszcze nie poznali burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka i starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego. Gospodarze miasta i powiatu stanęli przed mikrofonem i zaśpiewali kolędy. A to wszystko w szczytnym celu.

Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Nadwrażliwi” z powiatu wieruszowskiego. Nagrana została płyta z kolędami, które wykonali m. in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Patryk Jędrkowiak oraz Wójt Gminy Bolesławiec z powiatu wieruszowskiego Dorota Makówka i inni uczestnicy. 

Inicjatywa Stowarzyszenia „Nadwrażliwi” i zaangażowanie wielu osób w stworzenie i nagranie płyty „Integracyjne Kolędowanie dla Przyjaciół” to doskonała forma pomocy młodym talentom. Dzięki zebranemu wsparciu finansowemu będą mogli dalej rozwijać swoje umiejętności. Uczestnictwo w akcji dzięki zaangażowaniu organizatorów było wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników a nagrane kolędy umilą okres świąt Bożego Narodzenia.

Mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Zwieńczeniem akcji będzie koncert „Integracyjne Kolędowanie dla Przyjaciół”, który odbędzie się 27 grudnia w  w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Start o godzinie 18:00. Koncert poprowadzi Witold Pelka.

plakat

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Największa w Polsce szopka z czekolady, piernika i marcepanu