policja

i

Autor: pixabay.com

Policyjna akcja "alkohol i narkotyki" na drogach w naszym regionie

2022-02-09 11:31

Na prawie 770 kierowców 3 było pijanych. To o 3 za dużo - mówią policjanci i apelują, by za kółko nie wsiadać po alkoholu. Mundurowi z Kępna prowadzili na drogach naszego regionu działania pod nazwą "alkohol i narkotyki". Przebadali 768 kierowców. 3 straciło prawo jazdy, bo jechali na podwójnym gazie.

Policjanci z Komendy Policji w Kępnie prowadzili akcję "alkohol i narkotyki". Jej celem jest wyeliminowanie kierowców, którzy jadą na podwójnym gazie - albo po narkotykach albo po spożyciu alkoholu. I niestety cały czas, mimo licznych apeli są tacy, którzy lekceważą swoje i innych zdrowie i życie i decydują się na kierowanie "po kieliszku". Podczas akcji kępińscy mundurowi przebadali 768 kierowców. 3 straciło prawo jazdy, bo jechali na podwójnym gazie.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

Przypominają policjanci z Kępna.

Akcja "alkohol i narkotyki" prowadzona jest cyklicznie.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Sonda
Czy medyczna marihuana powinna być dostępna zupełnie bez recepty?