bieg

i

Autor: JL

IMPREZA SPORTOWA

Pobiegane. Za nami 9. Ostrowska Jesień Biegowa

2023-11-20 10:57

Blisko 100% frekwencja i zadowoleni zawodnicy. Za nami 9. Ostrowska Jesień Biegowa. Wczoraj nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie wystartowało niespełna 400 biegaczy - z całego regionu. Zmierzyli się na dystansie 5, 10 i 15 km - a także w marszu nordic walking, czy na trasie maratonu. Plan był prosty - po prostu przeżyć i dobiec bez kontuzji. Bo warunki - nagle zrobiły się - mocno zimowe.

Wystartowało blisko 400 zawodników. I choć na zewnątrz zapanowała zimowa aura - to im nie straszny był żaden mróz i śnieg.

Za nami 9. Ostrowska Jesień Biegowa. Frekwencja - jak i nastroje zdecydowanie dopisały.

Biegło się rewelacyjnie. Tak naprawdę dla mnie nie było żadnego problemu. Jedynie z tym, że troszeczkę na tej kostce burkowej zrobiło się ślisko, więc trzeba było uważać żeby się gdzieś tam nie naderwać, ale tak naprawdę było rewelacyjnie. Jak na koniec sezonu, wszystko było super - forma, pogoda - mówił tuż po biegu jeden z zawodników. 

Zakończenie sezonu fajne. Z każdym kolejnym kilometrem lepiej mi się biegło, ja biegłem bardzo asekuracyjnie. Niestety, ostatnia godzina - trzeba było już bardzo uważać, bo zrobiło się ślisko, ale jak widać na mecie - zdrowie, forma dopisują. Jesteśmy cali, uśmiechnięci. Zakończenie sezonu super. Trasa była taka sama jak rok temu. Jedyne, co się zmieniło, to temperatura - dziś jest dużo cieplej. Rok temu startowaliśmy to było - 5 stopni, kończyliśmy bieg przy - 2 stopniach, teraz jest trochę lepiej. Terasz szybka kąpiel i będzie okej - dodaje kolejny zawodnik.

bieg

i

Autor: JL
bieg

i

Autor: JL
bieg

i

Autor: JL

Uczestnicy mogli zmierzyć się m.in. na dystansie maratonu, czy w biegu na 5, 10 lub 15 km. Nie zabrakło także tras dla najmłodszych i marszu nordic walking.

Frekwencja jest prawie stuprocentowa. Bardzo dużo osób odebrało swoje pakiety - zarówno w biegach dla dzieci, jak i na najdłuższym dystansie maratonu. Do wyboru zawodnicy mieli bieg na 5, 10 i 15 km, 5 km marsz nordic walking, 5 km bieg z psem oraz biegi dla najmłodszych - mówi jeden z organizatorów, Jan Hyhs.

bieg

i

Autor: JL
bieg

i

Autor: JL

Na dystansie maratonu wśród panów triumfował - Artur Drobczyński z Rogaszyc. Na podium stanęli także Przemysław Ceglarek z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Paweł Miszczyński z Jankowa Przygodzkiego. Jeśli chodzi o panie pierwsza trójka to - Katarzyna Korniewicz z Kalisza, Elżbieta Matkowska z Baranowa i Magdalena Królikowska z Sośni. 

Pełną listę wyników w każdej z kategorii znajdziecie tutaj.

bieg

i

Autor: JL
bieg

i

Autor: JL

Partnerem medialnym 9. Ostrowskiej Jesieni Biegowej jest Radio Eska. 

Quiz z homonimów. Brzmią tak samo, ale znaczą co innego. Potrafisz wskazać poprawną pisownię?

Pytanie 1 z 15
Wytrzymałość fizyczna i psychiczna człowieka to:
Źródło: Pobiegane. Za nami 9. Ostrowska Jesień Biegowa