pierniczki

i

Autor: pixabay.pl

Piernikowy konkurs - Ostrzeszów szuka mistrza wypieków!

2022-11-30 9:03

Ostrzeszów szuka mistrza wypieków. A konkretnie chodzi o zrobienie najsmaczniejszego albo najładniejszego piernika. Za ten najlepszy będą nagrody. Wypieki należy dostarczyć do Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, 9 grudnia. Jury będzie oceniać smak, wygląd i aromat.

Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania we współpracy z Ostrzeszowskim Centrum kultury poszukują najsmaczniejszych, najbardziej aromatycznych i .. najładniejszych pierniczków. Czas na kolejny świąteczny konkurs. Tym razem kulinarny. 

Ciemnobrązowy, aromatyczny, pyszny i przyciągający wzrok. Jeśli wśród Was jest ktoś kto właśnie takie pierniczki potrafi upiec, to te kulinarne zawody skierowane są właśnie do Was. 

Ostrzeszów poszukuje mistrza wypieków. A konkretnie chodzi o zrobienie wspomnianego już piernika - jednego dużego, lub dwudziestu mniejszych. Ogłoszony został właśnie konkurs świąteczny na najsmaczniejszego i najładniejszego pierniczka.

Jury oceniać będzie smak i wygląd.

Ciasta będą przyjmowane od godziny 10:00 do 12:00 w dzień przed Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, 9 grudnia. W sobotę z kolei - 10 grudnia, od 14:30 do 15:00 odbędzie się degustacja wypieków. O 15:00 zostaną z kolei ogłoszeni zwycięzcy - mówi Michał Szmaj, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. 

Zwycięzcy zgarną niezłą sumkę - nagrody w formie bonów upominkowych o wysokości 500 zł, 300 zł oraz 200 zł oraz 2 wyróżnienia niespodzianki.

Przejrzyjcie szuflady, internet i poszukajcie przepisów - cenne nagrody czekają!

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Uwielbia je niemal cała Polska. Co wiesz o Toruńskich Piernikach?

Pytanie 1 z 7
Pierniki "Katarzynki" zgodnie z legendą pochodzą od imienia: