parkometr

i

Autor: pixabay.pl

Ostrzeszów. Wielkich zysków nie ma, ale strat też nie...

2022-09-21 9:41

Wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Ostrzeszowie podzieliło zdania mieszkańców. Po ponad pół roku jej funkcjonowania czas na pierwsze rozliczenia. Wielkich zysków nie ma, ale strat też nie...

Od wprowadzenia strefy parkowania w Ostrzeszowie minęło ponad pół roku. Czas na pierwsze podsumowania. Strefa przynosi zyski - choć jak na razie niewielkie i zarabia na zwrot kosztów związanych z jej wprowadzeniem.

Możemy uspokoić mieszkańców, szczególnie tych, którzy usłyszeli nieprawdziwe informacje o tym, że miasto dopłaca do tej strefy. Jak się okazuje, po siedmiu miesiącach zestawienie finansowe pokazuje, że przy bardzo niskich cenach w porównaniu do innych miast, które są w naszej strefie parkowania, i tak strefa przynosi niewielki, ale jednak zysk. Mówimy tutaj o kwocie ok. 70 tysięcy złotych, która zawiera w sobie wszelkie koszty, w tym leasing parkomatów, zatrudnienie pracowników i obsługę strefy przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, więc jak najbardziej strefa funkcjonuje dobrze - mówi burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak. 

Jak na razie strefa parkowania pracuje na zwrot kosztów związanych z jej wprowadzeniem i przynosi pierwsze zyski. Dlatego też bilety za postój nie będą droższe. 

Nie ma też powodów, by myśleć o jakichkolwiek korektach jeśli chodzi o stawki w strefie parkowania. Tak więc, cieszymy się, że osiągnęliśmy efekt, jeśli chodzi o swobodne parkowanie w centrum miasta, przy relatywnie niskich stawkach, jeśli chodzi o koszt zakupu biletu, bo mówimy o złotówce bądź 2 złotych na godzinę, w zależności od tego czy parkujemy na ulicy, czy na parkingu. Jednocześnie mamy finansowy spokój i bezpieczeństwo. Inwestycja się opłaca - są to niewielkie pieniądze, które miasto zarabia, ale zapewniające też utrzymanie tych niskich cen dla mieszkańców - dodaje burmistrz.

Już od października strefa płatnego parkowania rozszerzy się o kolejne ulice. Kierowcy zapłacą za parking nie tylko w centrum miasta, ale także m.in. w okolicach urzędu.

Quiz. Przed czy po? Ważne wydarzenia w Polsce i na świecie. Masz tylko 50 procent szans na właściwą odpowiedź!

Pytanie 1 z 15
Pierwsza restauracja McDonald's w Polsce powstała...