znaki drogowe

i

Autor: BŹ

remonty drogowe

Ostrzeszów. Ulica Piekary na finiszu?

2023-09-07 8:23

To dobra informacja dla kierowców. Remont ulicy Piekary w Ostrzeszowie powinien zostać ukończony jeszcze we wrześniu. Od czerwca centrum miasta jest w remoncie, bo w rękach drogowców właśnie ulica Piekary oraz jej sąsiednie – Chmielna i Garncarska. Całość prac ma zakończyć się do zimy.

Ulica Piekary w Ostrzeszowie gotowa do końca września? Taki jest plan drogowców, którzy od kilku miesięcy działają na niej i na okolicznych dwóch drogach – Garncarskiej i Chmielnej.

Inwestycja obejmuje także wymianę rur w ziemi, dlatego tyle to musi trwać.

Te ulice przebudowujemy razem z całą instalacją wodno-kanalizacyjną. To jest to coś, czego na co dzień się nie widzi, nie myśli o tym. Ale to jest ten "krwioobieg" miasta, który pozwala na egzystowanie czy też dalszy rozwój. I te prace kanalizacyjne na samej ulicy Piekary już się zakończyły, teraz ta część "drogowa" już ruszyła. To ważne, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że właśnie prace na ulicy Piekary przeszkadzają najbardziej. Garncarska czy Chmielna nie są już tak "dokuczliwe". Proszę o cierpliwość.

Mówi nam Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Ta inwestycja w centrum miasta oznacza spore kłopoty dla kierowców. Całość ma zakończyć się do zimy – dodaje burmistrz.

Sama ulica Piekary powinna być gotowa do końca września. Ale być może szybciej uda się puścić ruch. Ale potem drogowcy przeniosą się na ulicę Kaliską, która jest kontynuacją obecnej inwestycji. I tam też będzie dużo pracy i dużo utrudnień. Ale o wszystkim na bieżąco będziemy informować.

Koszt prac - jeśli chodzi o ulice Piekary, Chmielną i Garncarską - to blisko 3 miliony złotych. Samorząd część pieniędzy dostał z budżetu państwa w ramach Polskiego Ładu.

Przed nami jeszcze remont ulicy Kaliskiej - mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE