polcija

i

Autor: BŹ

wypadek

Ostrzeszów. Kto winien wypadku na Zamkowej?

2023-09-08 6:33

Ekspertyza badań krwi uczestników wypadku będzie kluczowa. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło na początku sierpnia w Ostrzeszowie. Na Zamkowej zderzyły się dwa samochody i cyklista. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Na razie bez zarzutów w sprawie śmiertelnego wypadku z początku sierpnia w Ostrzeszowie. Zginęła 61-letnia rowerzystka.

Trwa dokładne wyjaśnianie tego, co zdarzyło się na Zamkowej.

Jak wstępnie ustalono - kierująca osobowym suzuki 79-latka nie ustąpiła pierwszeństwa oplowi, który z kolei odbił i uderzył w rowerzystkę, która zginęła na miejscu.

Badanie alkomatem pokazało, że kierowcy obu aut byli trzeźwi. Ale już badanie moczu 18-latka, który siedział za kierownicą opla wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. Kluczowe w tej sytuacji będą wyniki badań krwi uczestników wypadku, na które czeka prokuratura.

To nie jest prosta sytuacja. Trzeba wyjaśnić i sprawdzić wszystkie szczegóły. Czekamy na ekspertyzę badań fizykochemicznych – mówi nam Marcin Kubiak, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest w sprawie a nie przeciwko konkretnej osobie.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

QUIZ. Szokujące powroty do M jak miłość. Nikt się ich nie spodziewał! Poznajesz?

Pytanie 1 z 14
Prosta sprawa: właśnie wraca do domu w Grabinie młody żołnierz. To oczywiście...
M jak miłość odc. 1743. Mateusz (Krystian Domagała)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE