Ostrzeszów. Jest zażalenie prokuratora na brak aresztu dla 19-latki podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku

i

Autor: Straż Pożarna w Ostrzeszowie

TRAGICZNY WYPADEK

Ostrzeszów. Jest zażalenie prokuratora na brak aresztu dla 19-latki podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku

2023-10-18 13:47

Jest zażalenie na brak aresztu dla 19-latki podejrzanej o spowodowanie wypadku, w którym zginął jej 17-letni kolega. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie w ubiegłym tygodniu uznał, że w tym przypadku areszt nie jest potrzebny. Z decyzją nie zgadza się prokurator, który wniósł zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 9 października w Rogaszycach koło Ostrzeszowa. Jak ustaliła prokuratura 19-latka pędziła BMW z prędkością ponad 250 km/h. Straciła panowanie i auto wypadło z drogi. Dachowało i się zapaliło. Zginął 17-latek, a kierująca i jej 18-letni znajomy zostali ranni. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie w ubiegłym tygodniu uznał, że w tym przypadku areszt nie jest potrzebny. Ale prokurator się z tym nie zgodził i wniósł zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Po zapoznaniu się z przedmiotową argumentacją prokurator wywiódł do Sądu Okręgowego w Kaliszu środek odwoławczy w postaci zażalenia, wskazując na okoliczności, które w ocenie prokuratora przemawiają za koniecznością zastosowania najsurowszego środka właśnie w postaci tymczasowego aresztowania. Aktualnie trwa oczekiwanie na rozpoznanie tego środka przez Sąd Okręgowy w Kaliszu - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podejrzana przyznała się do winy i zeznała, że do szybkiej jazdy podjudzali ją koledzy. 19-latce grozi 8 lat więzienia.

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE