pożar

i

Autor: Straż Pożarna Ostrzeszów/fb

Sprawa kryminalna

Ostrzeszów. Jest podejrzany ws. pożaru hal w Kobylej Górze

2023-08-08 11:40

To mogło być podpalenie lub zaprószenie ognia. Prokuratura wyjaśnia okoliczności pożaru hal produkcyjnych w Kobylej Górze, do którego doszło 2 sierpnia tego roku. Straty szacowane są na co najmniej pół miliona złotych. Śledczy mają też już podejrzanego.

Śledztwo prowadzi ostrzeszowska prokuratura. W sprawie wciąż jest sporo pytań, na które odpowiadać będą biegli z zakresu pożarnictwa i szacowania strat.

Udało się natomiast zatrzymać mężczyznę, który mógł – właśnie - podpalić lub zaprószyć ogień. To 35-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Usłyszał już zarzuty, ale do winy się nie przyznał.

35-latek usłyszał zarzuty z art. 163 par. 2. Dotyczy to sprowadzenia zdarzenia, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób, oraz mieniu wielkich rozmiarów. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna nie został aresztowany. Za to ma dozór policji – musi stawiać się w komendzie raz w tygodniu. Ma także zakaz opuszczania kraju - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pożar wybuchł 2 sierpnia około godziny 17.00. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Straty szacowane są na kwoty od pół do nawet miliona złotych.

Śledztwo trwa.

Czy masz naturę intryganta? Odpowiedz na pytania, a poznasz swoją prawdziwą twarz!

Pytanie 1 z 12
Twój kolega z pracy ostatnimi czasy jest dla ciebie miły. Czy zakładasz, że ma jakieś ukryte zamiary?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE