Sąd, sędzia, sala rozpraw

i

Autor: Ewelina Jabłońska

Sprawa kryminalna

Ostrów. Nastolatkowie mieli zabić bezdomnego. Staną przed sądem

2023-09-28 20:24

Nie mieli litości. I - jak ustalono podczas śledztwa - przez co najmniej 40 minut bili bezdomnego. Tak, że zabili. Teraz staną przed sądem. Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie dwóch - dziś 19-latków z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w październiku ubiegłego roku brutalnie pobili na śmierć 60-letniego mężczyznę. Grozi im do 25 lat więzienia.

Jak ustalił prokuratura - feralnej nocy nastolatkowie jeździli na rowerach po mieście i nagrywali filmiki, które potem wrzucali do sieci. Tak trafili do jednego z pustostanów, gdzie spał bezdomny, którego bestialsko pobili.

60-latek nie miał szans z młodymi napastnikami.

Podczas śledztwa kategorycznie ustalono, że oskarżeni w nocy z 11 na 12 października 2022 roku jeździli rowerami po Ostrowie, nagrywali filmiki, które potem udostępniali na portalach społecznościowych - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Około 19.00 pojawili się w pustostanie, w którym przebywał pokrzywdzony. Jeden z 19-latków silnym kopnięciem otworzył drzwi. Potem obaj nastolatkowie bili bezdomnego przez, jak ustalono, co najmniej 40 minut. Bili drewnianymi kołkami, butelkami, kawałkami metalowych rur. Co doprowadziło do zgonu mężczyzny. Po wszystkim napastnicy rozjechali się do domów.

I położyli się spać. Zostali zatrzymani kilka dni później.

Od blisko roku 19-letni dziś oskarżeni są tymczasowo aresztowani.

Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Nie potrafili podać powodu swojej brutalności.

Grozi im kara do 25 lat więzienia.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Proces powinien ruszyć jeszcze w tym roku.

Quiz o wyborach. Jesteś gotowy na głosowanie?

Pytanie 1 z 10
W którym roku odbyły się poprzednie wybory parlamentarne?
Źródło: Ostrów. Nastolatkowie mieli zabić bezdomnego. Staną przed sądem