Michał Michalak

i

Autor: fb Michał Michalak Michał Michalak

Nowy zawodnik w BM STAL

Ostrów. Michał Michalak dołącza do BM STAL

2023-03-23 11:37

Michał Michalak dołączył do drużyny BM STAL OSTRÓW. Zastąpi Josha Perkinsa, z którym Stalówka pożegnała się miesiąc temu. Michalak to reprezentant Polski, uczestnik Eurobasketu 2022, wicemistrz świata U17, mistrz Polski 2019, król strzelców niemieckiej Bundesligi, były zawodnik najlepszej ligi w Europie - hiszpańskiej ACB oraz były gracz drugiej najsilniejszej europejskiej ligi - tureckiej ekstraklasy.

Cieszę się, że mogę do was dołączyć i wzmocnić drużynę przed najważniejszą fazą sezonu. I już wkrótce razem będziemy walczyć o najwyższe wygrane - mówi Michał Michalak.

A Andrzej Urban, trener "Stali" dodaje: Doszliśmy do wniosku ze sztabem szkoleniowym, że potrzebujemy zawodnika, który wesprze nas na jedynce, nie który będzie główną postacią, bo w tej roli sobie świetnie radzi Aigars Skele. Szukaliśmy zawodnika o takim profilu i uznaliśmy, że Michał będzie do tego pasował. Michał inaczej gra w kadrze, skąd kibice znają go jako znakomitego strzelca. Natomiast w klubie gra z piłką w rękach i tak się czuje najlepiej. 

Andrzej uRBAN

i

Autor: fb BM STAL Andrzej Urban

Przed BM STAL w ramach Energa Basket Ligi już 30 marca starcie ze Spójnią Stargard. A partnerem medialnym drużyny jest Radio Eska. 

bm

i

Autor: fb BM STAL
Źródło: Ostrów. Michał Michalak w BM STAL