umowa

i

Autor: BŹ

Szpital

Ostrów. Laryngologia na koniec. Rusza remont oddziału

2023-03-30 9:10

Laryngologia do remontu. To ostatni w szpitalu w Ostrowie oddział, który nie p​rzeszedł modernizacji. Pieniądze daje Unia Europejska w ramach wsparcia placówek, które walczyły z covidem - a szpital w Ostrowie był na pierwszej linii frontu.

Laryngologia na nowo w szpitalu w Ostrowie. Jeszcze w kwietniu ruszy remont oddziału.

Pieniądze daje Unia Europejska w ramach wsparcia placówek, które walczyły z covidem - a szpital w Ostrowie był na pierwszej linii frontu.

- Praktycznie od samego początku włączyliśmy w walkę z koronawirusem. Praktycznie od razu pacjenci trafiali właśnie na laryngologię, gdzie utworzyliśmy taki oddział izolacyjny - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie. - I przez dwa lata na pełnych obrotach działaliśmy. To jest ostatni oddział, który wymaga remontu i cieszymy się, że w końcu do niego dojdzie.

- To są pieniądze w ramach projektu, który został przygotowany przez Komisję Europejską, by pomóc wyjść z tego kryzysu pocovidowego. By szpitale, placówki opieki zdrowotnej obciążone tym wysiłkiem, który był związany z pandemią nadrobiły pewne zaległości, nadrobiły kwestie zużycia sprzętu, uzyskały nowy sprzęt diagnostyczny, uzyskały nowe możliwości, jeśli chodzi o jakość świadczenia usług zdrowotnych - dodaje Marek Woźniak, Marszałek Wielkopolski.

Unia dała ponad 4 miliony złotych. Co stanowi ponad 84 procent wartości wszystkich prac. Resztę dokłada powiat ostrowski.

Dzięki temu laryngologia będzie w pełni zmodernizowana i doposażona w nowoczesny sprzęt. Szpital kupi także dwie nowe karetki.

Remont powinien ruszyć jeszcze w kwietniu. A zakończyć w sierpniu.

Do końca sierpnia szpital chce także kupić nowe ambulanse.

Przetargi są już rozpisane.

Na czas remontu - pacjenci laryngologiczni zostaną umieszczeni w innej części szpitala. Prace nie powinny zakłócić procesów leczenia.

Laryngologia jest ostatnim oddziałem w szpitalu w Ostrowie, na którym prowadzony będzie remont.

Od 2010 roku na remonty, rozbudowę i doposażenie szpitala w Ostrowie pozyskano ponad 100 milionów złotych. Z różnych źródeł.

Miliony dołożyły także powiat ostrowski i sam szpital.

Jaka będzie dla Ciebie wiosna 2023? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Źródło: Ostrów. Laryngologia na koniec. Rusza remont oddziału