polcija

i

Autor: BŹ

wypadek

Ostrów. Jest decyzja sądu w sprawie aresztu dla 25-latka, który potrącił rowerzystę i uciekł

2024-04-12 13:41

Bez aresztu dla 25-latka, który w miniony wtorek potrącił rowerzystę i uciekł. Chodzi o głośny wypadek, do którego doszło w Wysocku Wielkim pod Ostrowem Wielkopolskim. Poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala, jest mocno poobijany, ma połamane żebra. Kierowca został zatrzymany w środę rano. Był trzeźwy.

Jak wstępnie ustalono - do potrącenia rowerzysty doszło podczas jego wyprzedzania przez forda focusa. Zdaniem śledczych - kierowca nie zachował należytych środków ostrożności, przede wszystkim wymaganej odległości bocznej i potrącił rowerzystę. A potem odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany na drugi dzień rano.

Podejrzany wczoraj (czwartek) usłyszał zarzuty - m.in. spowodowania wypadku i posiadania narkotyków, które znaleziono w jego mieszkaniu.

Dziś prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Ostrowie wniosek o jego tymczasowe aresztowane, ale sąd nie podzielił tego zdania i na areszt się nie zgodził.

25-latek jest jednak pod dozorem policji - trzy razy w tygodniu musi stawiać się na komendzie. Musi też wpłacić 20 tysięcy złotych zabezpieczenia majątkowego. Zatrzymano mu też prawo jazdy.

25-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia. Śledztwo jest kontynuowane. Wiadomo, że zostanie zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Na razie prokurator nie podjął decyzji czy złoży zażalenie na decyzję o braku aresztu dla podejrzanego.

Quiz dla urodzonych podróżników. Czy dopasujesz miasto do państwa?

Pytanie 1 z 10
Lipsk leży w:
Źródło: Ostrów. Jest decyzja sądu w sprawie aresztu dla 25-latka, który potrącił rowerzystę i uciekł