pasieka

i

Autor: fb Pasieka Marzenie

Ekologia, straż i pszczoły

Ostrów. Czego pragną pszczoły? [POSŁUCHAJ]

2023-03-21 12:38

Pierwsza stanęła przy Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, teraz kolejną przygarnęła straż pożarna. A mowa o pasiece, która od niedzieli stoi obok jednostki. Teren został w całości zarezerwowany dla pszczół, w tym miejscu nie będzie koszona trawa, a wokół zostaną posadzone lipy.

Taka lokalizacja uli to również bezpieczeństwo. Teren jest zamknięty, ogrodzony i monitorowany co chroni pasieki przed zniszczeniami, kradzieżą czy zabijaniem pszczół. A sam pomysł wyszedł od komendanta jednostki Jacka Wiśniewskiego- mówi Miłosz Bugaj, właściciel pasiek. Lokalizacja bardzo trafiona, bo teren bardzo duży, otwarty, do tej pory nie wykorzystany w całości. W tej części miasta nie ma innych pasiek, przynajmniej takich zarejestrowanych. Same zalety, jeśli chodzi mieszkańców, ogródki działkowe, cały ekosystem.

Czego pragną pszczoły - mówi Miłosz Bugaj
pasieka

i

Autor: fb Pasieka Marzenie

Zobaczymy jak się będą pszczoły zachowywać. Z tego też względu, że wiadomo jeśli jesteśmy dysponowani do zdarzeń, to wyjeżdżamy na sygnale już od samych bram. Pytanie jak się to przełoży na zachowanie pszczół, czy nie będzie im to przeszkadzać. Program jest pilotażowy, zobaczymy po pierwszym sezonie czy się sprawdza - mówi rzecznik ostrowskiej jednostki Tomasz Chmielecki

psieka

i

Autor: fb Pasieka Marzenie

W Ostrowie swoją własną pasiekę ma również miasto – ule stoją przed urzędem miejskim.

Źródło: Ostrów. Czego pragną pszczoły? [POSŁUCHAJ]