SPORT

Ostrów. Biegają i sprawdzają wytrzymałość. Trwa X Ostrowski Test Coopera

2023-09-29 12:36

Kilkaset osób już się sprawdziło. Wy macie czas jeszcze do 19.00. W Ostrowie na boisku przy III LO trwa Ostrowski Bieg Coopera. To 12 minut biegu ciągłego, który sprawdza naszą wytrzymałość. Poleca Radio Eska!

Od rana frekwencja jest naprawdę zacna! Biegają młodsi i starsi. Sporo jest szkół, ale nie brakuje też indywidualnych biegaczy.

Łatwo nie jest. Bo test to 12 minut biegu. Bez przerwy. Ale we własnym tempie.

Noooo...zmęczona jestem - mówi nam jedna z uczestniczek testu. - Ale zadowolona! Bardzo się cieszę, że mogła wziąć udział. Wyniku jeszcze nie znam, ale myślę, że będzie dobrze. Trochę ciepło jest. Za ciepło. Słońce powoduje, że szybciej się człowiek męczy. Ale warto tu być. - Jest dobrze - dodaje inny uczestnik. - Prawie 15 kółek zrobiłem, to dla mnie świetny wynik - bo muszę liczyć się z tym, że jestem w kategorii mężczyzn po "50-tce". Fajna sprawa. Ludzie przechodzący obok boiska pytają co tu się dzieje. A tu się dzieją fajne rzeczy. Polecam. Warto się sprawdzić. Poznać swoją kondycję.

Jest ciężko, ale jest dobrze - mówią nam uczestnicy testu

Test Coopera  to 12-minutowy nieprzerwany bieg. Sprawdza naszą wydolność tlenową, co z kolei jest wyznacznikiem kondycji fizycznej.

Wynik - w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Organizatorem X Ostrowskiego Testu Coopera jest Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim, a współorganizatorami III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, Ice Mat Zbigniew Matysik oraz Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Medialnym partnerem jest RADIO ESKA!

Test potrwa do 19.00.

WPADAJCIE!

QUIZ. Za takie obrazki kochaliśmy seriale PRL! Rozpoznasz tytuł po jednym zdjęciu? Wynik poniżej 7 to plama!

Pytanie 1 z 13
Ta pełna energii dama grana przez Irenę Kwiatkowską to...
40-latek 20 lat później: Kobieta Pracująca (Irena Kwiatkowska), Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński)
Źródło: Ostrów. Biegają i sprawdzają wytrzymałość. Trwa X Ostrowski Test Coopera