szpital

i

Autor: ksz

Oddział wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala BEZ koronawirusa!

2020-05-25 10:52

Oddział wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala wznawia działalność. Wyniki testów na obecność COVID-19 u pacjentów, a także personelu tego oddziału są ujemne. Przyjęcia, a także wypisy musiały zostać wstrzymane na tym oddziale, po tym jak u jednego z pacjentów wykryto obecność groźnego patogenu. Na ponad tydzień w środku zamkniętych było 9 pacjentów, 5 pielęgniarek i jedna lekarka.

Przypomnijmy, 18 maja do szpitala został przyjęty pacjent, który nie wykazywał typowych dla koronawirusa objawów. Został skierowany na oddział wewnętrzny i dopiero po tym jak lekarze przeprowadzili u mężczyzny tomografie płuc, padało podejrzenie, że pacjent może być zakażony COVID-19. Badanie laboratoryjne to potwierdziło i oddział został zamknięty, a mężczyzna przetransportowany do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Wstrzymane były przyjęcia i wypisy, a w środku poddanych kwarantannie musiało zostać 9 pacjentów, 5 pielęgniarek i lekarka.

Wyniki testów przyszły wczoraj (24.05) późnym wieczorem. Wszystkie były ujemne.

Od Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wiemy , że wszystkie wyniki testów osób przebywających na Oddziale Wewnętrznym ostrzeszowskiego szpitala / pacjenci , pielęgniarki i lekarz / są ujemne !
Znaczy ....stosowane procedury i środki ostrożności w OCZ działają.
Dziękuję całemu personelowi szpitala.
No to od jutra ruszamy !

Poinformował wczoraj na swoim facebookowym profilu starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Do tej pory w powiecie ostrzeszowskim odnotowano 37 przypadków zakażeń koronawirusem. 14 osób wyzdrowiało, 5 jest hospitalizowanych i niestety jedna kobieta zmarła. Poddanych kwarantannie jest ponad 240 osób, najwięcej w Mikstacie.