Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia

i

Autor: ksz Oddział covidowy w OCZ działa od dwóch tygodni - wszystkie miejsca są zajęte

Oddział covidowy w OCZ jest pełny - wczoraj zmarła zakażona kobieta

2021-11-19 10:50

Oddział jest pełny. W Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia od dwóch tygodni działa oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jest 50 łóżek dla covidowców i wszystkie miejsca na ten moment są zajęte. Najmłodszy z pacjentów ma około 30 lat. Niestety wczoraj z powodu zakażenia (18.11) zmarła też młoda kobieta.

Na ten moment w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia dla osób zakażonych koronawirusem jest 46 miejsc plus 4 stanowiska respiratorowe. Pacjenci to osoby niezaszczepione. Najmłodszy chory jest koło 30-stki. Wczoraj (18.11) zmarła też młoda kobieta. Jak powiedziała nam prezes szpitala Magdalena Puziewicz - Karpiak na razie nie ma informacji od Wojewody Wielkopolskiego, by liczba łóżek w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia miałaby być zwiększona. Oddział działa na drugim piętrze lecznicy. Wszystkie pozostałe oddziały funkcjonują bez zmian.

Kolejne miejsca dla covidowców w naszym regionie są już tworzone. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim zwiększa liczbę łóżek z 96 do 150. Również lecznica w Kępnie ma teraz oddział covidowy dla 48 pacjentów. Funkcjonuje od kilku dni. Niestety wszystko kosztem Interny. Ta musiała zawiesić działalność i tych chorych, których stan zdrowia na to pozwalał, wypisać do domów. 

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby wykonano 85 testów na obecność koronawirusa u mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. 24 były pozytywne. Na kwarantannie przebywa 799 osób.

LOCKDOWN dla niezaszczepionych? Jeżeli rząd to wprowadzi, będzie REWOLUCJA na ulicach | KOMENTERY
Sonda
Czy zdecydował_abyś się na zażycie leku na Covid-19?