wóz

i

Autor: Grabów nad Prosną

Ochotnicza Straż Pożarna na Bukownicy ma nowy wóz

2020-08-26 14:05

Strażacy ochotnicy z OSP Bukownica doczekali się nowego wozu strażackiego. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem 4x4. Na powitanie wyczekiwanego pojazdu została przygotowana specjalna oprawa. Był szampan i race, a mieszkańcy mogli z bliska obejrzeć nowy nabytek strażaków.

Nowy nabytek, średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem 4x4 GBA 3,5/30, został przywitany w bardzo widowiskowy sposób, w świetle rac trzymanych przez strażaków ochotników.

Powitaniu towarzyszyły owacje i prawie każdy w momencie wjazdu nowego samochodu wyciągnął telefon by nagrać film, czy też zrobić zdjęcie. Po tradycyjnym polaniu pojazdu szampanem przez Prezesa OSP Bukownica Zygmunta Ambrożego, został on następnie udostępniony do zwiedzenia. Wszyscy chętni mogli nie tylko wejść do środka, ale również sprawdzić działanie niektórych urządzeń – zwłaszcza sygnałów dźwiękowych.

Czytamy na stronie internetowej Grabowa nad Prosną.

Koszt nowego wozu wyniósł ponad 870 tys. zł. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną w kwocie 540 tysięcy złotych oraz środkom Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej - w kwocie 260 tysięcy złotych.