szpital

i

Autor: ksz

Nowy tomograf trafi do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

2022-03-23 14:54

W końcu się udało - szpital w Ostrzeszowie będzie miał nowy tomograf. O pozyskanie środków na zakup takiego sprzętu długo walczyli gospodarze powiatu ostrzeszowskiego i władze placówki. I starania przyniosły skutek. Do lecznicy trafi 2,5 miliona złotych z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 na kupno 32-rzędowego tomografu.

Kupno tomografu będzie możliwe dzięki środkom jakie trafią do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z Funduszu przeciwdziałania COVID-19, będącego w dyspozycji Ministra Zdrowia. Aparat zastąpi mocno już wysłużony sprzęt. 

Tomograf komputerowy obecnie funkcjonujący w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia jest wyeksploatowanym aparatem szesnastorzędowym, używanym w tutejszej pracowni już ponad 11 lat (...). Nowy 32-rzędowy – tomograf zacznie pracować latem, przy czym przed zamontowaniem urządzenia konieczny będzie gruntowny remont pomieszczenia wraz z instalacją wentylacyjną.

Informuje dyrektor ds. medycznych OCZ Jarosław Iwaszkiewicz.

Ze środków kupiony zostanie nie tylko tomograf - także stosowne do niego oprzyrządowanie i system IT. Umowa została już zawarta.

Utopili kukłę z twarzą Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE